کلیشه های رایج مربوط به مزایای هدایای تبلیغاتی

مزایای هدایای تبلیغاتی و اشتباهات رایج راجع به آن ها 

مزایای هدایای تبلیغاتی

تا به حال راجع به هدایای تبلیغاتی و نحوه ی استفاده از آن ها مطالب زیادی را نوشته ایم ، اما در این مطلب تصمیم داریم که یکی سری کلیشه های ذهنی افراد نسبت به هدایای تبلیغاتی را بشکنیم و بگوییم که از ارتکاب چه اشتباهاتی اجتناب کنند.تیتر هر مطلب راجع به یک تصور اشتباه است که به وجود آمده ،در زیر هر تیرت ما چرایی اشتباه بودن این تصورات ، توضیح داده ایم!

 با ما همراه باشید!

مزایای هدایای تبلیغاتی

مزایای هدایای تبلیغاتی

بهتر است در رسانه‌های جمعی سرمایه‌گذاری کنیم.

چرا چنین چیزی خیلی باب شده  ؟ تبلیغات تلویزیونی به شدت باشکوه و چشم نواز هستند. یک لحظه به سر و صدای تبلیغات زمان پخش فوتبال فکر کنید. رادیو و مجلات هم توسط اشخاص زیادی دیده و شنیده می‌شوند. پس چرا با تبلیغ در این رسانه‌ها پیام خود را به اشخاص بیشتری نرسانم؟بله ، این هم یکی از این تصورات است.

اما چرا چنین  تصوری اشتباه است؟ جهت رساندن پیام خود در این روزگار پر از تبلیغات لازم است که شخصی شده عمل نمایید . فوکوس شما بایستی بر روی افراد و بازار هدفتان باشد. هدایای تبلیغاتی به شما کمک می ‌کنند به قدری به مخاطب خود نزدیک شوید که به محل سکونت و کار آن‌ها بروید. مشتریان احتمال دارد تبلیغات  شما را رد کنند یا ورق بزنند و نبینند. خود شما به چند درصد از این گونه آگهی ها دقت کرده و درصدد خرید آن ها برمی آیید ؟

ولی هدایای تبلیغاتی به مخاطبان گره خورده و از او جدا نمی شوند ! بر طبق تحقیق اتحادیه هدایای تبلیغاتی ۸۹% درصد مصرف کنندگان نام تجاری که از آن در دو سال گذشته هدیه تبلیغاتی کرده بودند را به یاد می‌آوردند.

 اشخاص می‌ توانند لیوان تبلیغاتی شما را هر روز پر از چای کرده و با دیدن اسمتان هر روز شما را به خاطر بیاورند  . ممکن است تی شرت تبلیغاتی شما را بر تن کنند  و شما را در  ورزش‎‌های روزانه ی خود همراه کنند . به همین دلیل این گونه اجناس خیلی شخصی بوده و چنین چیزی برای رسانه‌های جمعی دست نیافتنی و غیرممکن است.

مزایای هدایای تبلیغاتی

مزایای هدایای تبلیغاتی

همه شرکت‌های هدایای تبلیغاتی یکجور هستند.

چرا چنین تصوری باب شده ؟
همه کمپانی ها و شرکت های هدایای تبلیغاتی یک کار را انجام می‌دهند، لوگوی شما را بر روی محصولات زده و در اختیار شما قرار می‌دهند تا به مشتریان خود ارائه کنید . تا هنگامی که هدایای مورد نظر شما را آماده می سازند، تفاوتی نمی کند که با چه شرکتی کار می کنید. در نگاه اول چنین به نظر می‌رسد.
به نظر جایش است که بگوییم حدود  ۲۳،۰۰۰ توزیع کننده ثبت شده محصولات تبلیغاتی در جهان وجود دارد و تقریبا همه ی آن تفاوت های زیادی با همدیگر دارند .

چرا چنین تصوری اشتباه است؟

خیلی از توزیع کنندگان هدایای تبلیغاتی کسب و کارهایی کوچک و حتی تک نفره می باشند . خیلی از آن ها تیم تخصصی طراحی، کارگاه تولیدی و تیم بازاریابی و فروش در اختیار ندارند . همه ی این کارها  را یک تنه انجام می ‌دهند. به هنگام کار با این جور شرکت‌هایی درصد مناسب نبودن هدیه دریافتی یا دیر رسیدن آن خیلی بالا می رود .
علاوه بر این،  همه شرکت‌های هدایای تبلیغاتی هم نسبت به این ابزار بازاریابی شناخت درست و خوبی ندارند. آن‌ها کارخانه‌های تولید کننده و شیوه های واردات بهینه را نمی دانند و خودشان هم هیچ وقت از محصولاتشان استفاده نکرده‌اند.

زمان انتخاب فروشنده محصولات تبلیغاتی به چشم یک شریک به او نگاه کنید. شما احتیاج به فردی دارید که سفارش شما را از ابتدا تا آخر مدیریت کند. شخصی که قادر باشد به عنوان یک مشاور کلیه ی سوالات شما را جواب بدهد.

هدایای تبلیغاتی حرف جدیدی برای گفتن ندارند.

چرا چنین تصوری باب شده ؟ هدایای تبلیغاتی از سال ۱۷۸۹ برای مدتی طولانی در بازاریابی حضور فعال و زنده ای داشته‌اند. پس همه چیز قبل از این ارائه شده است و حرف جدیدی برای گفتن باقی نمانده.

اما چرا چنین تصوری اشتباه است؟ در حقیقت کالاهای تبلیغاتی به شکل دائمی در حال تغییر و  تکامل می باشند . صنعت آن بیش از ۲۰ میلیارد دلار ارزش داشته و در حال رشد هم است . همه ساله نیز با پیشرفت صنایع دیگر مانند محصولات الکترونیکی، هزاران هدیه جدید به فهرست کنونی اضافه می‌شود.

نمایشگاه اتحادیه هدایای تبلیغاتی پنجاه و سومین نمایشگاه بزرگ در آمریکا است که ماه ژانویه ۲۰۱۴ با ۱۴۰۰ شرکت در زمینی به مساحت ۹۹،۰۰۰ متر مربع برگزار می شود . چنان چه هنوز هم فکر می کنید که حرف جدیدی برای گفتن باقی نمانده ، شاید خواندن این مطلب تا الان نظرتان را عوض کرده باشد  .

هدایای تبلیغاتی به درد کسب و کار من نمی‌خورند.

چرا چنین تصوری باب شده ؟ شاید به استفاده از کالاهای تبلیغاتی متمایل شده باشید، ولی هم چنان نمی‌دانید که آیا به درد کسب و کار شما می‌خورد یا نه . شاید تصورتان بر این است که گران هستند، اصل نیستند یا هر یک از مواردی که در بالا ذکر شد.

کاملا عادی است که به اثر بخشی این رسانه ی تبلیغاتی شک داشته باشید، به ویژه اگر تا کنون از آن استفاده نکرده باشید.
چرا چنین تصوری اشتباه است؟ هدایای تبلیغاتی برای هر برند و کمپینی قابل استفاده می باشند . تفاوتی ندارد هدف شما افزایش رفت و آمد در غرفه، بالا بردن اطلاعات راجع به برندتان، یا رسیدن به هدف های متعددی باشد. تحقیق اتحادیه هدایای تبلیغاتی نشان داده است که ۸۵% درصد افراد بعد از دریافت هدیه از یک شرکت به همکاری با آن اقدام خواهند کرد .

مزایای هدایای تبلیغاتی

مزایای هدایای تبلیغاتی

محصولات تبلیغاتی ماندگار نخواهند بود .

چرا چنین تصوری باب شده ؟ هدایای تبلیغاتی برخی مواقع محصولاتی بی کیفیت و دور ریختنی به حساب می آیند. این کالاها خیلی سریع  به سطل زباله انداخته شده یا به انباری خواهند رفت. دست کم  این نکته ایست که خیلی از بازاریابان قبول دارند .
چرا چنین تصوری اشتباه است؟ هدیه‌های تبلیغاتی امکان دیده شدن طولانی مدت را به برند شما خواهند داد . این نکته را تحقیقات نیز اثبات کرده است. اطلاعات پژوهش موسسه هدایای تبلیغاتی نشانگر این است  که هر هدیه به طور میانگین ۶٫۶ ماه در منزل افراد نگه داشته می‌شود. این مدتی بیش از نصف سال با کالایی همراه لوگوی شما بر روی آن است.

احتمالا خیلی از شک و تردیدهایی که درباره ی هدایای تبلیغاتی داشتید  با خواندن این مقاله برطرف شده است. شک نکنید که این محصولات در صورت استفاده با دیگر رسانه‌ها یا به تنهایی؛  اثر گذاری زیادی  خواهند داشت .

 آن‌ها به شما کمک خواهند کرد که اسمتان را توسعه دهید ، این امکان را فراهم می اورند که مردم بیشتر درباره شما بدانند و بشنوند و بفهمند که چه اهداف و خدماتی دارید. هنگام ساختن یک برند، این مسائل دقیقاً همان چیزی است که نیاز دارید.

سامان
در تاریخ 29 شهریور 1398

2 دیدگاه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + هفت =