ملزومات و ویژگی های استفاده از هدایا

استفاده از هدایا همواره یکی از بهترین روش های جذب افراد به خود بوده است. شما با دادن هدیه به فردی باعث می شود در وی یک کشش نسبت به شما ایجاد شود. اما استفاده از هدیه نیز قاعده و قانون دارد. شما نمی توانید در هر زمان یا هر مکان هر هدیه ای که مایل بودید را به فرد اهدا کنید. در واقع این مسئله زمانی بیشتر خود را نشان می دهد که صحبت از هدیه های تبلیغاتی مطرح باشد. در واقع زمانی که یک شرکت اقدام به سفارش تعداد زیادی هدیه تبلیغاتی می نماید باید یک سری از ویژگی های بازاریابی را مد نظر قرار دهد. همه این گام ها برای ایجاد بهره وری بیشتر در واحد تجاری می باشد.

هدیه دادن نیز آداب و رسوم دارد

هدیه ای که شما به یک فرد می دهید باید تناسب داشته باشد. تناسب چیست؟ تناسب هدیه دادن در امور تجاری یعنی هدیه باید با فرد گیرنده آن تناسب و نزدیکی داشته باشد. اصلا اهمیتی ندارد که یک هدیه چه حجم یا مبلغی داشته باشد بلکه مهم آن است که هدیه متناسب با رابطه ی شما با فرد باشد. بطور مثال هدیه ای که شما به یک خریدار عمده محصولات می دهید بسیار متفاوت با خریداران خرد می باشد.

گام بعدی در هدیه دادن، زمان آن است

یک هدیه با تمام زیبایی های اگر در زمان مناسب به فرد گیرنده اهدا نشود، کارایی خود را از دست خواهد داد. در واقع شما زمانی می توانید از اثر یک هدیه در جذب فرد به خود بهره مند شوید که زمان مناسبی را برای هدیه دادن انتخاب نمایید. بارها دیده شده است که دادن یک هدیه در زمان هایی که فرد عصبانی می باشد سبب بدتر شدن وضع می شود. از طرفی برای واحد های تجاری اگر شخص گیرنده از خدمات شرکت ناراضی باشد، هدیه تاثیری بر وی نخواهد گذاشت. دلیل این امر هم تنها یک نکته می باشد. زمانی که یک خریدار اقدام به خرید محصولات یا خدمات از شرکت شما می نماید به دنبال استفاده از ان محصول یا خدمت است. زمانی که شما خدمات یا کالای خود را به درستی در اختیار فرد قرار نمی دهید سبب می شوید فرد نسبت به شما بی اعتماد شود. حال اگر در این زمان اقدام به دادن هدیه نمایید ممکن است سبب شود فرد فکر نماید که شما قصد انحراف از وظیفه ی اصلی خود را دارید.

مهمترین گام استفاده از هدایای تبلیغاتی، تزئین و بسته بندی است

شما هر چقدر یک هدیه تبلیغاتی زیبا را برای هدیه دادن به مشتریان خود انتخاب کنید باز نیاز به یک بسته بندی شیک و زیبا دارید. در واقع شما با یک کادوپیچ زیبا یا یک بسته بندی فوق العاده می توانید زیبایی یک هدیه را دو چندان کنید. معمولا برای هدیه های تبلیغاتی از ساک های دستی زیبا استفاده می کنند. شما نیز برای سفارش هدایای تبلیغاتی می توانید از ساک های زینتی استفاده کنید و هدیه خود را به یک کالای لوکس و رویایی بدل کنید.

برندینگ در هدایای تبلیغاتی

تمامی شرکت ها بخاطر علاقه ی شخصی به مشتریان هدیه تبلیغاتی نمی دهند بلکه هدف آنها افزایش خریداران در آینده می باشد. در نتیجه بهتر است همواره یک نشانه را بر روی هدایای تبلیغاتی درج نمایید تا گیرنده هدیه همواره به یاد شما باشد. این نشانه چیزی جز برند و نام تجاری شما نیست. شما می توانید در هنگام سفارش انواع هدایای تبلیغاتی به شرکت های مربوطه، طرح چاپ شده بر روی کالاها را نیز انتخاب نمایید. این کار سبب ایجاد بازاریابی برندینگ و کسب و کار معنوی خواهد شد که امروزه در بین واحدهای اقتصادی بشدت مورد توجه است.

 

برای تهیه و سفارش هدایای تبلیغاتی خود می توانید با ما در ارتباط باشید .

 

 

آفرنگ پدیده هنر
در تاریخ 13 آبان 1396
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − هفت =