ماگ های تبلیغاتی و انواع آن ها را بشناسیم!

ماگ های تبلیغاتی

ماگ های تبلیغاتی

بی تردید همه ی ما در طول روز بارها و بارها از لیوان، ماگ و لیوان های تبلیغاتی استفاده می نماییم . چای و قهوه از محبوب ترین و بهترین نوشیدنی های جهان می باشند و در کشور ما هم نوشیدن چای بخشی جدایی ناپذیر از سبک زندگی و فرهنگ ما را تشکیل می دهد.

لیوان های تبلیغاتی در شکل ها ، طرح ها و جنس های خیلی گوناگون و متنوعی مثل لیوان پلاستیکی، لیوان سرامیکی، لیوان شیشه ای ، لیوان چینی، لیوان کاغذی، لیوان فلزی و ماگ وجود دارند و در هر جایی دیده می گردند.
جهت تبلیغ و نمایش برند، لوگو، شعار و محصول خود چه پلتفرمی را مناسب تر از لیوان های تبلیغاتی می توانیم بیابیم ؟

ماگ های تبلیغاتی

ماگ های تبلیغاتی

تنوع خیلی بالا در طرح و رنگ بندی و هم چنین فضای خیلی مناسب و فوق العاده برای چاپ بر روی لیوان های تبلیغاتی این قابلیت را به ما می دهند تا از طرح ها و ایده های جدید و نوین برای تولید یک هدیه تبلیغاتی موثر و خلاقانه و اثرگذار استفاده نماییم.
علاوه بر این، لیوان تبلیغاتی همواره وسیله ی مورد احتیاج و مصرف مخاطبین بوده و به سادگی و با علاقه و اشتیاق از سوی آن ها پذیرفته می شوند و به خوبی به وسیله ی دریافت کنندگان مورد استفاده قرار می گیرند و قطع به یقین، تبلیغ ما هم به سادگی در جاهای مورد نظر راه پیدا کرده و میزان عملکرد و تاثیرگذاری این هدیه تبلیغاتی را بالا خواهد برد .
انواع مختلفی از چاپ و حک را می شود بر روی انواع لیوان های تبلیغاتی استفاده نمود . برای لیوان های پلاستیکی ، شیشه ای و چینی از چاپ تامپو که فضای چاپ کوچکی را با رنگ های تفکیکی و جدا از هم و یا به شکل تکرنگ استفاده می شود.
برای تبلیغ و چاپ طرح هایی با سایز بزرگ و چند رنگ مانند چاپ تصاویر می شود از چاپ انتقالی سابلیمیشن بر روی لیوان سابلیمیشن استفاده نمود .

لیوان سابلیمیشن در حقیقت همان لیوان سرامیکی است که با کاور و لایه ای ویژه برای جذب و انتقال حرارتی طرح چاپی روی آن پوشانده شده و به ما این قابلیت را خواهد داد تا طرح چاپ شده را به شکل کامل بر روی کلیه ی سطوح لیوان چاپ نمود .

در این چاپ امکان چاپ عکس و تصویر به شکل تمام رنگی وجود خواهد داشت که در صورت استفاده کردن از طراحی مناسب و جذاب، میزان تاثیرگذاری و جالب بودن تبلیغات شما را چندین برابر خواهد کرد . جهت تبلیغ بر روی لیوان های فلزی و ماگ هم از سیستم حک لیزر می شود بهره مند شد.

ماگ های تبلیغاتی

ماگ های تبلیغاتی

کدام لیوان به عنوان هدیه تبلیغاتی بهتر است؟

در وهله ی اول باید روشن کنیم که بودجه ی مورد نظر برای هر هدیه تبلیغاتی به چه اندازه است و به چه هدف و برای چه بازه ی زمانی قرار است که کاربرد داشته باشد؟

واضح است که لیوان تبلیغاتی کاغذی ارزان ترین نوع از لیوان است و قابلیت چاپ کلی بر روی آن به شکل چاپ افست وجود دارد.
این لیوان در وهله ی اول بر روی مقوای صاف و مسطح پرینت شده و بعد از قالب زدن و برش بصورت مخروطی توسط یک دستگاه مخصوص شکل خواهد گرفت.

به همین دلیل توصیه می شود از لیوان کاغذی یا مقوایی در تیراژهای بالا و به شکل مراسم و همایش ها و رخدادهای اجتماعی استفاده نمود و قطع به یقین این هدیه یک بار مصرف بوده و عمر تبلیغی خیلی کوتاهی دارد .علاوه بر این ، به خاطر مسائل حمایت از محیط زیست و …چندان آن را توصیه نمی کنیم.

لیوان پلاستیکی تبلیغاتی

لیوان پلاستیکی تبلیغاتی دارای طول عمر تقریباً کوتاه مدتی هستند و قیمت به نسبت ارزانی هم دارند هرچند که ضرر آن برای طبیعت و محیط زیست بسیار بالاست .
این هدیه تبلیغاتی قابلیت چاپ لوگو و تبلیغ را به شکل تکرنگ یا چند رنگ تفکیکی با استفاده از چاپ تامپو دارد و رنگ بیرون و درون آن بر طبق سفارش قابل تغییر است و میزان اثرگذاری به نسبت مناسب و خوبی هم بر روی مخاطب هدف خواهد داشت اما توصیه می شود از این هدیه تبلیغاتی برای مدت زمانی طولانی استفاده نشود.

به خاطر این که جنس به کار گرفته شده در لیوان که از مواد ای بی اس و پلاستیک می باشد در طولانی مدت قابلیت و کارایی خود را از دست خواهد داد و از نگاه بهداشتی به ویژه برای مایعات گرم اصلا پیشنهاد نمی شود .

لیوان سرامیکی

گروه بعدی لیوان سرامیکی تبلیغاتی است که هزینه ی متوسطی دارند و از دیدگاه بهداشتی هم قابل قبول می باشند ، لیوان های سرامیکی به خوبی نزد مخاطب هدف نگهداری می شوند و مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به همین خاطر میزان تاثیرگذاری و زمان نمایش خیلی بالایی را دارند.
برای چاپ روی لیوان سرامیکی از نوعی چاپ سیلک بر روی کاغذ های مخصوص به شکل تکرنگ و یا چند رنگ تفکیکی که در انتها داخل کوره حرارت زیادی می بیند و به اصلاح به آن چاپ کوره ای گفته می گردد، استفاده می شود .

لیوان سرامیکی

لیوان سرامیکی

لیوان سرامیکی سابلیمیشن

شکل دیگری از لیوان های سرامیکی هم در هدایای تبلیغاتی کاربردهای متنوع و خیلی زیادی دارد بنام لیوان سرامیکی سابلیمیشن!
این نوع از لیوان سرامیکی در حقیقت همان لیوان سرامیکی است که لایه ایی منحصر به فرد و خاص بر روی آن پاشیده شده و امکان انتقال حرارتی هر چاپ و حتی تصویری را بر کلیه ی سطوح لیوان می دهد و در حال حاضر نیز به خاطر سرعت و زیبایی و هم چنین سطح خیلی فراوانی از تبلیغ که این لیوان در اختیار تبلیغ کننده ها می گذارد، با استقبال بی نظیری رو به رو شده است .

ماگ شیشه ای

لیوان های شیشه ایی هم با کیفیت و بهداشتی هستند و هم امکان حک و یا چاپ کوره بر روی آن ها وجود دارد اما به خاطر شفافیت طرح لوگو و تبلیغ به اندازه ی لیوان سابلیمیشن تبلیغ شما روی آن ها دیده نمی شود اما در هر صورت باز هم جذابیت و زیبایی خود را حفظ می کند.

ماگ فلزی تبلیغاتی

و در انتها لیوان یا ماگ فلزی که بدنه فلزی یک جداره یا دوجداره دارد (جهت حفظ دمای مایع آن) خواهد بود و روی آن جهت تبلیغ می شود از حک لیزر و یا چاپ تامپو استفاده نمود که البته به لحاظ هزینه و قیمت از دیگر لیوان های تبلیغاتی گران تر است اما در عین حال بالاترین میزان از دوام و ماندگاری را داشته و به خاطر بدنه استیل خود، هم بهداشتی هستند و هم احتمال شکستن مثل لیوان های سرامیکی یا چینی را نخواهند داشت .

سامان
در تاریخ 1 مهر 1398
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − شش =