تی شرت پنبه | تولید تی شرت پنبه

تی شرت پنبه

تی شرت پنبه

تیشرت ها راحت ترین و محبوب ترین لباس های مردانه می باشد، شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که تیشرتی را خرید کنید اما بعد از استفاده از آن فهمیده اید که در آن راحت نیستید.

ممکن است ضخامت زیادی باشد یا موجب شود که پوست شما به خارش بیفتد ، چرا که سطح آن اندکی  خشن است، یا شاید تنها مسئله این است که به نظر شما ناخوشایند می ‌آید، یا این که تا هنگامی که شسته نشده است از همه نظر،  فوق العاده به نظر می آید اما بعد از شستن یا رنگ می دهد، یا گشاد می شود.

 آیا می دانید که  چه چیزی موجب می ‌شود که یک تیشرت با بقیه این قدر متفاوت باشد؟ پاسخ در جنس پارچه ‌ای نهفته است که جهت تولید تیشرت مورد استفاده قرار می ‌گیرد، انواع زیادی از بافت وجود دارد و هر نوع ظاهر متفاوتی با بقیه ، احساس و طول عمر تیشرتی که استفاده می نماییم هم به پارچه آن بستگی خواهد داشت .

تی شرت پنبه

تی شرت پنبه

در این مقاله، شما درباره ی انواع مختلفی از پارچه که بیشتر مواقع برای تولید  تیشرت مردانه به کار می روند ، چیزهایی زیادی خواهید آموخت ( به خصوص اگر این تی شرت را جهت تبلیغ محصول خود می خواهید تولید کنید ) ، شما می اموزید  که به چه صورت این پارچه ها با همدیگر فرق دارند و در انتها شما می توانید تشخیص دهید کدام نوع بافت برای شما مناسب است ودیگر هیچ تیشرت اشتباهی در کمد لباستان جای نخواهد گرفت .

وزن بافت تیشرت

پارچه و وزن پارچه، ظاهر و احساس یک لباس را مشخص می ‌کند، شما وزن پارچه را با gsm (گرم در هر متر مربع) تعیین خواهید کرد ، وزن ۱۵۰-۱ پارچه ای سبک وزن به حساب می آد ، ۳۵۰-۱۵۰ وزنی متوسط، ۳۵۰ gsm به بالا پارچه ای با وزن سنگین می باشد .

 البته، راه ساده ‌تری جهت تعیین وزن پارچه وجود دارد به جای آن که آن ‌ها را به طور واقعی اندازه‌ گیری کنیم. شما می توانید به راحتی به ضخامت پارچه نگاه کنید، پارچه نازک مثل  حریر یا ابریشم پارچه های سبکی می باشند ، این دسته پارچه ها رایج ترین جنس برای تولید لباس زیر و لباس های زنانه به حساب می آیند.

پارچه با بافت و ضخامت متوسط هم موجود است مثل مخمل و پنبه که این پارچه ها محبوب ‌ترین ماده برای پیراهن، بلوز و لباس هستند.پارچه ضخیم که وزن سنگینی دارد مثل پشمی و کتان که غالب مواقع از آن ‌ها برای تولید لباس استفاده می گردد .

وزن پارچه تیشرت

جهت تولید تیشرت مردانه، بهترین وزن پارچه، وزن متوسط است، در صورتی که نور بیش از اندازه روشن باشد، ممکن است تیشرت اندکی شفاف به نظر بیاید و غالب مواقع نوک سینه مردان را نمایان می کند که چیز چندان جالبی نیست. در صورتی که خیلی سنگین باشد، راحت ‌تر خواهد بود چرا که گرم ‌تر از یک تیشرت می باشد و مناسب فصل بهار و پاییز است.

نوع پارچه تیشرت

پارچه به دو دسته مهم و اساسی تقسیم و بافته می شوند ، بافت کتانی که با اتصال و پیوند حلقه ها با یکدیگر ساخته شده ‌است، به همین خاطر ، زمانی که از نزدیک به پارچه نگاه می‌ کنید، متوجه خواهید شد که این الگوها مثل یک ردیف کوچک بافته شده ‌اند.

بافت همبند با گذر از رشته ‌های متقاطع با زاویه قائمه تولید می گردند ، در صورتی که با دقت زیاد به پارچه نگاه کنید، مربع های کوچکی را می بینید که سطوح پارچه را اشغال کرده اند .

نوع پارچه تیشرت

نوع پارچه تیشرت

برای تیشرت، معمولا تولید کننده و طراح شروع به بافتن پارچه (کتانی) خواهند کرد ، بافت کتانی مقاوم و ضد چروک و ارتجاعی است؛ به همین خاطر به هنگام پوشیدن،  آرامش بیشتری نسبت به پارچه بافته‌ شده به همراه خواهد داشت .

بافت کتانی انواع و اقسام مختلف و متفاوتی دارد که در مجالی دیگر به آن ها خواهیم پرداخت.

ترکیب پارچه در تیشرت مردانه

بیشتر مواقع مردان تمایل دارند روی تی شرت خود ، برچسب ۱۰۰ ٪ پنبه را ببینند ( شاید به همین علت باشد که تی شرت های پنبه ای برای تی شرت تبلیغاتی بهترین گزینه ممکن باشد ) ، بیشتر تیشرت های مردانه ۱۰۰% پنبه به نظر می آیند ، و مردان به غیر از این جنس چیز دیگری نمی خواهند چرا که اساساً واقعیت جنس و بافت پارچه های دیگر را نمی شناسن و نسبت به آن ها اطلاعات زیادی ندارند .

پارچه ساخته ‌شده از پنبه با مواد دیگر می ‌تواند عملی ‌تر و بازدهی بیشتری داشته باشد، در ادامه چند نمونه از مواد دیگری که معمولا در تیشرت استفاده می‌ شوند آورده شده‌ است:

۱۰۰ ٪ پنبه

وقتی که چنین موضوعی را مطرح می کنیم منظورمان این نیست که ۱۰۰ ٪ پنبه مناسب نخواهد بود ، این بافت هنوز هم مواد انتخابی برای تیشرت سفید می باشد ، چرا که پنبه نرم و خنک است، قابلیت تنفس دارد  و به پوست شما می ‌چسبد، به همین دلیل حقیقتاً خنک و راحت است و می توانید در طول روزهای آفتابی و گرم از آن استفاده کنید.

ترکیب استر – پلی استر

تشخیص ۱۰۰ ٪ پنبه بسیار ساده و راحت می باشد ، با ترکیبی از یک پلی استر به میزان اندک ، تمایل تیشرت به چروک شدن کمتر خواهد شد، علاوه بر این، نیازی نیست که نگران آب رفتن تیشرت خود پس از شستن باشید، چرا که مخلوط پلی استر اجازه این اتفاق را نخواهد داد، ولی مشکل این جاست که پلی استر قابل تنفس نیست و ممکن است اندکی گرم باشد.

ترکیب پنبه – ویسکوز

ریون که غالب مواقع به اسم ویسکوز در میان افراد شناخته می‌ شود، از الیاف گیاهان، معمولا از درختان و دیگر بخش های چوبی گیاهان تهیه می‌ شوند، نتیجه نهایی این ماده نرم و لطیف خواهد بود، با این وجود، ویسکوز به چین و چروک شدن مشهور است، علاوه بر این بسیار سفت و سخت است و  به بدن شما خواهد چسبید که این مسئله می تواند بسیار آزار دهنده باشد .

ترکیب بامبو – پنبه

این یک ترکیب دیگر از پارچه هاست ، این ماده از الیاف بامبو تهیه می‌ گردد، اگر چه غالباً این ماده از سلولز بامبو به جای فیبر واقعی بامبو تهیه می شود،اما این کار موجب می شود که پارچه ای بسیار صاف تولید شده و حتی چنان چه اتو نشود هم خوب و عالی به نظر می‌ آید و به طرز فوق العاده ای راحت است، ولی مشکل اینجاست که این پارچه خیلی گران است.

سخن آخر

در نهایت باید بگوییم که تی شرت های پنبه ای به نظر بهترین گزینه جهت تولید تی شرت های تبلیغاتی به حساب می آیند. چرا که علاوه بر محبوبیت ، دوام و راحتی بیشتری هم دارند و باعث می شوند که تبلیغات شما شکل موثرتری به خود بگیرد. در صورتی که به دنبال یک تولیدی معتبر برای تهیه تی شرت پنبه ای می گردید ، می توانید با همکاران ما در صفحه ی تماس با ما تماس بگیرید.

سامان
در تاریخ 17 مهر 1398
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =