تاثیر بهینه سازی سیاه و سفید در تجارت جهانی

درصد بالایی از خرید مشتریان به صورت آنلاین صورت می گیرد و موتورهای جستجو لینک ها را تعقیب می کنند تا میلیاردها صفحه را پیدا و فهرست کنند. برای اینکه صفحه ی شما شانس زیادی برای پیدا شدن داشته باشد، تارنمای شما باید حداقل شامل عبارت جستجو یا کلیدواژه ها باشد. مردم از موتورهای جستجو استفاده می کنند تا به آنها کمک کرده و موضوعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. شاید گرسنه باشم و بخواهم چند تا پیراشکی به دفترم ارسال کنند، پس پیک پیراشکی را در اینترنت جستجو میکنم موتورهای جستجو برای هر چیزی استفاده می شوند ؛ دوستان، تصاویر، نقشه، اخبار و چیزهایی که مردم قصد خرید آنها را دارند.

موتورهای جستجو و تجارت

موتورهای جستجو نقش بسیار مهمی در تجارت و ارتباطات ایفا می کنند. فروش های بسیاری در بازار از طریق اینترنت انجام می شوند یا اینترنت بر روی آن تاثیر زیادی دارد.

سئوی سیاه و سفید

دو رویکرد کاملا متفاوت در سئو وجود دارد:

سئوی کلاه سیاه : قوانین و دستورالعمل هایی از موتورهای جستجو را زیر پا می گذارد که تارنماها برای قرار گرفتن در فهرست آنها باید از موتورها تبعیت کنند.

سئوی کلاه سفید: به قوانین موتوهای جستجو احترام می گذارد. البته ممکن است جاهایی وجود داشته باشد که با آن به مخالفت بپردازد.

سئوی کلاه سیاه چیست؟

سئوی کلاه سیاه به هر چیزی گفته می شود که گوگل آن را تظاهر به داشتن کیفیت محتوا یا لینک طبیعی متهم کند که این شامل موارد زیر میشود:

محتوای کلاه سیاه

محتوای ماشینی یعنی محتوای ضعیفی نوشته شده است. برای مثال توسط نویسنده ی غیر بومی که شامل لینک یا جستجوهای بلند می شود. محتوای بیش از حد بهینه سازی شده ، که این نوعی تناقض است. اما به تلاش بیش از حد در بهینه سازی اشاره دارد. این کار شامل تراکم کلید واژه در یک صفحه و از بین بردن زبان طبیعی به خاطر تکرار کلید واژه اشاره دارد.

لینک های کلاه سیاه

لینک های کلاه سیاه یا مخفی، لینک های پولی هستند که برچسب nofollow را به همراه دارند. لینک های پولی شامل آن دسته از لینک ها می شوند که جایزه ای هستند. مانند تخفیف یا جایزه ی رایگان یا کلاه برداری.

سئوی کلاه سفید چیست؟

سئوی کلاه سفید، داده محور و محتوا محور است. هیچ موتور جستجویی تحلیل هوشمندانه ی اطلاعات برای پیدا کردن موثرترین عکس العمل ها و کلید واژه های هدف را مواخذه نمی کند. محتوای با کیفیت تعریف مشکلی دارد. من در این جا تعاریف گوگل و بینگ را خلاصه کرده ام:

  • محتوایی که جستجوگران از آن خوششان بیاید.
  • محتوایی که به خاطر جستجوهای بلند بخشی از محتوای تولیدی یک تارنما نباشد.

بهینه سازی کیفیت محتوا برای موتورهای جستجو بخشی است که در صنعت سئو از آن غفلت شده است. البته اینکار باید به صورتی انجام بپذیرد که به تجربه ی کاربر آسیبی نرساند. ترویج محتوا، تارنما و برند اگر شامل پرداخت مستقیم یا لینک های تشویقی نشود، کلاه سفید خوانده می شود انواع مختلف پرداخت غیر مستقیم مناسب هستند. برای مثال، بیشتر رسانه های تخصصی و مشهور تحت پوشش سر مقاله در برندهایی هستند که با آنها تبلیغ می شود.

سئوی نوین

‌اکنون هسته ی سئو مدت هاست کلید واژه های صحیح، ساختار تارنما، کیفیت محتوا، لینک ها و ارتقاء را در نظر می گیرد. این امر درست است، اما سازمان دهی و جزییات در حال تغییرات زیادی هستند و این نشان دهنده ی آغازعصر نوین سئو است.

کیفیت محتوا

کیفیت محتوا اکنون اهمیت بسیاری بالایی دارد. چنین محتوایی را می توان این گونه تعریف کرد :

محتوایی که جستجو گران به آن علاقه دارند.

رفتار کاربر

نتیجه کیفیت محتوا رفتار کاربر است. این برای سئو بسیار حائز اهمیت است.

مهم ترین رفتارهای کاربر از این قرار اند:

  • بعد از اینکه وارد یک صفحه از صفحه ی یافته های جستجو شدند ، دوباره به صفحهی جستجو باز گردند.
  • محتوا را درتارنماهای اجتماعی به اشتراک بگذارند.

به اشتراک گذاری اجتماعی می تواند مانند یک لینک دیگر تعریف شود ، اما به آن سادگی نیست. زیرا موتورهای جستجو مطمئن هستند که می توانند تفاوت نقل قول ها را دریابند. حالا نوبت برند سازی است. هیچ شکی نیست که برندهای بزرگ بالاترین رتبه ها را در موتورهای جستجو به خود اختصاص خواهند داد و گوگل به وضوح می گوید تارنماهایی که به برندهای برتر در بازارشان تبدیل می شوند، موفقیت از آن آنها خواهد بود.

 

آفرنگ پدیده هنر
در تاریخ 6 آبان 1396
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − 2 =