برای داشتن کسب و کار موفق این اشتباهات را نکنید!

کسب و کار موفق 

کسب و کار موفق 

برای همه ی ما  در یک دوره ی زمانی پیش آمده که در مورد شروع یک کسب و کار جدید خودمان فکر کنیم!  رئیس خود بودن هم می تواند چیز فوق العاده ای باشد ، ولی به خاطر داشته باشید که راه انداختن یک کسب و کار تازه و جدید خیلی چالش برانگیز و ریسکی است: بر طبق گزارش اخیر SBA، تقریباً 50 درصد از کلیه ی کسب و کارهای کوچک در مدت 5 سال شکست خواهند خورد.

مدیریت راه اندازی ممکن است مثل یک میدان مین عمل کند ، به خصوص زمانی که چالش های کارآفرینی به تصمیم گیری شما مرتبط می شود و شما باید به تنهایی و بی هیچ سابقه و تجربه ای آن را کسب کنید. ولی چنان چه تصمیم بگیرید که کسب و کار خود را شروع کنید، بهترین اقدام،  آموختن از اشتباهات دیگران است تا به این ترتیب بتوانید خود را برای موفقیت آماده سازید . در ادامه به پنج اشتباه رایج جهت جلوگیری از شکست کسب و کارتان اشاره کرده ایم :

کسب و کار موفق 

کسب و کار موفق 

تقاضای اندازه گیری محصولات یا خدمات خود به شکل اشتباه

به خاطر داشته باشید، این که شما مزه های نترش را دوست دارید، به این معنا نخواهد بود که همه آن را دوست دارند . خیلی از کسب و کارهای کوچک به خاطر این که صاحبان آن کسب و کار بیش از حد درخواست دارد، شکست خورده اند. پیش از آغاز سرمایه گذاری خود، از این که تا چه اندازه، تقاضا برای محصول یا سرویس شما زیاد است، اطلاعاتی به دست آورید . آیا محصول یا خدماتی است که بیشتر افراد به آن احتیاج دارند؟ آیا با پروسه ی کنونی مناسب است؟ به عنوان نمونه، یک فروشگاه اجاره دستگاه های پلی استیشن 4 به احتمال زیاد سرمایه گذاری خوبی  است چرا که در حال حاضر این نوع کارها  محبوبیت زیادی میان افراد مختلف دارد . پیش از حل و فصل سرمایه گذاری در کسب و کار، از خودتان سوال کنید که آیا منافعی که برای مشتری در نظر دارید، متقاعد کننده و به سادگی قابل فهم است یا خیر . محصول یا خدمات خود را با بررسی آن در طیف گسترده ای از دوستان و خانواده خود که با شما صادق هستند، آزمایش کنید.

وارد شدن به بازار شلوغ بدون مزیت رقابتی واضح و مشخص

شما ممکن است یک همبرگر فوق العاده و خیلی خوشمزه میل کنید یا یک پیتزای معمولی بخورید، ولی پیش از این که تلاش کنید یک کسب و کار در حیطه ی رستوران داری ایجاد کنید، به این فکر کنید چگونه می خواهید کسب و کارتان را از رستوران های فست فود دیگر متمایز و خاص کنید. مهم این است که فاکتورهایی مثل قیمت، طعم، دکور، سرعت خدمات، تبلیغات و انتخاب های دیگر را در نظر بگیرید و برای خودتان تعریف کنید که به چه صورت می توانید کسب و کار خود را نسبت به دیگران خاص و ویژه کنید .

کسب و کار موفق 

کسب و کار موفق 

بدون داشتن یک مزیت رقابتی کاملا واضح، رقابت در بازاری مثل کسب و کار رستورانی، چیزی است که به شکل معمول زمان بر خواهد بود  و عموماً هم  پول زیادی برای ساخت یک نام تجاری مناسب در این طمینه احتیاج خواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که مزیت رقابتی داشته باشید.

فراموش کردن در حساب کردن هزینه ها

مثل هر پروژه دیگری در مقیاس بزرگ ، مثل ساخت یک خانه، راه اندازی یک کسب و کار موفق نیز ، نیاز به حسابداری دقیق و اطلاع دقیق از هزینه های مالی و شخصی خواهد داشت . در نظر نگرفتن شرایط سرمایه گذاری،  یکی از علت های مهم و اصلی شکست کسب و کارهای کوچک  است، به همین خاطر پیش از راه اندازی کارتان ، اطمینان حاصل کنید که شما دارای بودجه دقیق و درستی هستید که نه فقط شامل هزینه های راه اندازی کار است، بلکه هزینه های پیش از اینکه کسب و کارتان بتواند شروع به سود دهی کند را نیز باید در نظر داشته باشید . بهتر است هزینه ها را اندکی بیشتر و طولانی تر از آن چیزی که در وهله ی اول فکر می کنید، حساب کنید تا دچار کمبود بودجه نشوید و علاوه بر این، مهم است که هزینه های شخصی و خانوادگی را شامل گردد ، چرا که  آغاز یک کار جدید ممکن است به شکل تمام وقت باشد. بهتر است که هزینه ها را بیشتر از حد معمول، تعمیم بدهید تا غافلگیر نشوید.

کسب و کار موفق 

کسب و کار موفق 

نادیده گرفتن وظایف مهم

هیچ کسی نمی تواند در هر جنبه ای از اجرای کسب و کار عالی و فوق العاده باشد ، به همین خاطر مطمئن شوید که هر وظیفه ای را به دست بهترین فردی که می تواند آن را انجام بدهد ، واگذار کنید.

از نقاط قوت خود را به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و دیگر وظایف و فعالیت ها را به اشخاصی بدهید که می توانند آن کار را بهتر انجام دهند.

علاوه بر این اطمینان حاصل کنید که هیچ وقت چیزهایی را که دوست ندارید انجام دهید ، پشت گوش نخواهید انداخت . عدم پرداخت مالیات شرکت به همان اندازه می تواند موجب شکست کسب و کارتان شود که عدم تولید می تواند شما را به ورشکستگی نزدیک کند . وظایف مهم زیادی در اجرای یک کسب و کار موفق  وجود دارد. اشخاص مناسب را در تیم خود پیدا کنید و اطمینان حاصل کنید که هر یک در موقعیت مناسبی قرار گرفته باشند.

برنامه ریزی صرفاً جهت سودآوری نیست

یکی از نخستین مواردی که شما زمان آغاز یک طرح کسب و کار بایستی انجام دهید، تعریف مدل کسب و کارتان است. اداره امور خیریه می تواند رضایت بخش باشد و قطعاً مهارت های داشتن کسب و کاری موفق را به شما می آموزد ، اما قبل از اینکه بتوانید در هر نوع کسب و کار موفق شوید، باید مدل سود درون و بیرون آن را بسنجید و به خوبی با آن آشنا باشید .

سود ناخالص شما در فروش چیست؟ حاشیه خالص شما چقدر می باشد ؟ چه تعداد فروش می تواند در هر روز یا هفته از بین برود  ؟ بدترین سناریوی ممکن  چیست و چگونه ممکن است رخ دهد ؟شاخص های کلیدی عملکرد را برای کسب و کار خود مشخص کنید تا به شما بگویند که شرکت شما چگونه کار می کند. اعداد هیچ وقت دروغ نمی گویند، ارقام عاطفی نیستند و عذرخواهی نمی کنند. در صورتی  اعداد و ارقام نشان می دهند که شما رو به افت شدید هستید ، اقدامات لازم را انجام دهید و پیش از سقوط، تغییرات لازم و مربوطه را اعمال کنید.

سامان
در تاریخ 5 مهر 1398
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 3 =