این اشتباهات را هنگام چاپ بروشور مرتکب نشوید!

چاپ بروشور

چاپ بروشور

جهانی که در حال حاضر در آن زندگی می­کنیم، پر از تبلیغات و بازاریابی­های دیجیتال شده است و این گونه به نظر می آید که همه ما به زودی در باتلاق زندگی دیجیتال غرق می­شویم. به همین خاطر عادی است چنان چه خیلی از افراد و صاحبان کسب و کارها این گونه تصور کنند که دیر یا زود بایستی روش­های سنتی و به بیان دیگر روش­های فیزیکی تبلیغات را به طور کامل کنار گذاشته و به تبلیغات دیجیتال روی بیاورند

 ولی با تمام این تفاصیل،  تجربه چند سال گذشته نشان داده که حقیقت چیز دیگری است. خیلی از کسب و کارهای موفق ثابت کردند با استفاده از شیوه های رایج و متداول فیزیکی بازاریابی حتی بدون استفاده از متدها و تکنیک های دیجیتالی می­توان شاهد افزایش چشم گیر مشتریان بود.

 یکی از این تکنیک ها تولید بروشورهای تبلیغاتی خلاقانه و نوآورانه است. در حقیقت ، در صورتی که پروسه ی طراحی و چاپ این بروشورها به اندازه کافی حساب شده و با ظرافت انجام گیرد ، قادر است تأثیری بسیار بیشتر از آن چیزی که انتظارش را داشته اید ، به همراه  داشته باشد.

چاپ بروشور

چاپ بروشور

به چه صورت یک بروشور تبلیغاتی خیلی موثر طراحی و چاپ کنید ؟

با استفاده از این بروشورها قادر خواهید بود که قابلیت­‌ها، محصولات و خدمات مختلف کسب و کارتان را معرفی نمایید . به همین خاطر، رویکردهای متفاوتی را می­توان در طراحی و چاپ بروشور دنبال نمود، اما مسئله ای که همیشگی و دائمی است و هرگز نباید از آن غافل شد، این است که طراحی بروشور شما بایستی قادر باشد که  برای دست کم چند لحظه نگاه مخاطب را به خود خیره کند. مهم نیست که منظور شما از چاپ بروشور، تبلیغ یک رخداد خاص یا معرفی و فروش محصولات و خدمات شرکتتان است، در هر حالت، بروشور شما بایستی بتواند که توجه مجموعه و گستره ی متنوعی از مخاطبان را به خود جذب کند.

 ممکن است همین این پرسش برایتان پیش آمده باشد که چنین بروشوری باید چه خصوصیات و ویژگی هایی داشته باشد. در ادامه ی این مطلب ، تجربه ی چندین ساله خودمان در حیطه چاپ بروشورهای مؤثر و جذاب را در قالب چند نکته مجزا با شما مطرح خواهیم کرد. با ما همراه باشید .

به چه علت یک بروشور طراحی می­کنید؟

در وهله ی اول کار؛ خوب است که هدفتان از چاپ بروشور را برای خودتان مشخص کنید . بایستی از خودتان سوال کنید که هدفم از چاپ بروشور چیست و به دنبال چه هستم ؟ فهم این مسئله به طراحی­ای که قرار است در بروشورتان انجام دهید، کمک خیلی زیادی می­کند. در حقیقت در این مرحله، باید با توجه به احتیاجات مخاطبانتان، جنبه‌­هایی از محصول یا خدماتتان را معرفی کنید، که قادر باشد مخاطبان هدف را به شکل خوبی تحت تأثیر قرار بدهد. به طور کلی، این گام،  پایه و اساس خوبی برای چاپ یک بروشور چشم گیر و کارآمد است.

به چه علت یک بروشور طراحی می­کنید؟

به چه علت یک بروشور طراحی می­کنید؟

در طراحی بروشور تبلیغاتی خلاق و نوآور باشید

در صورتی که تصمیم دارید که یک بروشور متمایز و منحصر به فرد چاپ نمایید ، این مرحله را جدی بگیرید. با کمی جست و جو در فضای اینترنت ، با شمار زیادی از طرح­های آماده و تمپلیت­ها برای طراحی بروشور رو به رو خواهید شد. استفاده از این طرح­های آماده هم منافع خاص خود را دارد و هم خالی از محدودیت و بدی نیست .

 در حقیقت این تمپلیت­‌ها طرح­هایی هستند که قادر بوده اند توجه نسبتاً زیادی را به خود جلب کنند. پس از این بابت، استفاده از آن­ها ریسک خراب شدن کار را پایین خواهد آورد .

ولی محدودیت کار این جاست که احتمالاً قبل از شما، اشخاص زیادی از این تمپلیت­ها استفاده کرده­اند و این طرح­ها ممکن است در چشم مخاطبانتان آشنا به نظر بیاید . ب همین خاطر چنان چه متمایز بودن، اهمیت زیادی برایتان دارد ، توصیه می­کنیم از طرحی استفاده نمایید  که نشان تجاری شما، یا جلوه­هایی از محصولات و خدماتتان در پس زمینه آن مشخص باشد. به طور کلی، حتماً دقت داشته باشید هنگامی که مخاطب درک کند که شما وقت زیادی را صرف طراحی و چاپ بروشور تبلیغاتی­تان کرده­اید و در حقیقت به این کار اهمیت زیادی داده­اید، خیلی ساده تر و راحت تر خواهد توانست که به کسب و کار شما اعتماد لام را پیدا کند.

 به همین خاطر طراحی و چاپ بروشورتان را به گونه ای انجام دهید که در بین شمار زیادی بروشور که مخاطبانتان به شکل روزانه دریافت می­کنند، بتواند نام تجاری شما را برجسته کند .

در انتخاب فونت بروشور دقت زیادی داشته باشید

حتماً دقت داشته باشید که بروشوری که در طراحی آن از تعداد زیادی فونت­های مختلف استفاده گردد، خواننده را اندکی سردرگم و گیج می­کند. البته که یکنواخت نبودن بروشور خیلی خوب و مفید است و حتماً پیشنهاد می­شود، ولی بیش از حد شلوغ کردن و به شکل کلی طراحی خیلی نامتعارف و عجیب هم به هیچ عنوان برای خواننده خوشایند و مثبت نخواهد بود. ممکن است الان از خودتان سوال کنید که مگر در قسمت قبلی نگفت که نوآوری و خلاقیت در چاپ بروشور خیلی مهم است؟ پس به چه علت در طراحی فونت­ها، این قبیل خلاقیت­ها چندان مناسب و مطلوب نیست؟

 پاسخ این پرسش این است که خلاقیت به هیچ وجه نباید برای مخاطب آزار دهنده باشد. به همین خاطر، توصیه ی ما این است که در انتخاب فونت­‌ها، یکدستی رعایت شود و خلاقیتی که قرار است به خرج دهید  را در انتخاب تصاویر و پیش زمینه بروشور به کار بگیرید . علاوه بر این ، در صورتی که کسب و کار شما، دارای یک وبسایت اختصاصی هم هست، پس شاید بهتر باشد در طراحی بروشور از همان فونتی استفاده کنید که در وبسایتتان استفاده نموده اید .

در انتخاب فونت بروشور دقت زیادی داشته باشید

در انتخاب فونت بروشور دقت زیادی داشته باشید

با این وجود ، چنان چه احساس می­کنید که استفاده از 2 فونت متفاوت بر روی بروشور، به جذابیت و زیبایی  آن کمک خواهد کرد، پس به دلیل موجه خود بیشتر عنایت داشته باشید تا گفته های ما.

 ولی همواره توصیه ما این است که هرگز از بیشتر از 3 فونت مختلف بر روی بروشور استفاده نکنید. انتخاب دو فونت مختلف هم فقط زمانی مناسب است که تصمیم داشته باشید که تیترها را با فونت درشت و پررنگ و مطالب زیر تیترها را با یک فونت کوچک تر و ساده تر بنویسید.

مطالب بیشتر در بروشور ، همواره به معنای بهتر بودن نیست

شاید داشتن یک بروشور تبلیغاتی شما را وسوسه کند که کلیه ی اطلاعات مرتبط با محصولات، خدمات و حتی افتخارات کسب و کارتان را درون همین یک دانه بروشور ارائه کنید و سر مخاطب خودتان را به درد آورید . ولی باید بگوییم که توجه داشته باشید زمانی که بحث بازاریابی در میان باشد ، مطالب کمتر و خلاصه ­تر همواره  بهتر است. شاید الان تصمیم دارید این سوال را بپرسید که آیا بهتر نیست کلیه ی نقاط قوت کسب و کارمان را به طور دقیق در بروشور ذکر کنیم؟

تجربه ی چندین ساله ما در استفاده و ارائه شیوه های بازاریابی چاپی، نشان می­دهد که خیر! به هیچ وجه بهتر نخواهد بود ! در حقیقت با ذکر مطالب گستره و فراوان و بعضاً غیر ضروری، مخاطب شما مهلت  کمتری پیدا می­کند تا به چند مورد مهمی که در بروشور ذکر کرده­اید، توجه داشته باشد . به همین خاطر توصیه ما به شما این است که تنها مسائل  کلیدی را در بروشور ذکر کنید و وجود بعضی فضاهای خالی در بروشور را در نظر داشته باشید.

سامان
در تاریخ 27 شهریور 1398
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 12 =