ایمیل تبلیغاتی و نکاتی که باید در طراحی آن بدانید!

ایمیل تبلیغاتی

ایمیل تبلیغاتی

تا به حال با روش های مختلف بازاریابی و تبلیغات آشنا شده ایم. اگر شما هم دارای کسب و کار کوچکی هستید که می خواهید به تازگی کار تبلیغات خود را آغاز کنید ، آشنایی با این گونه تبلیغات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

روش هایی مثل ویدئو مارکتینگ و …که اخیراً خیلی باب شده اند ، می توانند در معرفی کسب و کار شما بسیار مفید و موثر واقع شوند اما به هیچ وجه نباید متدهای قدیمی تر را فراموش کرد و بگوییم که دیگر کارکردی ندارند .

ایمیل تبلیغاتی

ایمیل تبلیغاتی

ایمیل تبلیغاتی یا ایمیل مارکتینگ یکی از قدیمی ترین و البته بهترین شیوه های بازاریابی اینترنتی است که تا الان جایگزینی برای آن پیدا نشده است و هنوز هم حرف هایی برای گفتن دارد.در خارج از کشور که هنوز هم سیستم ارتباطی به شکل ایمیل می باشد ، ایمیل مارکتینگ هنوز هم رونق فراوانی دارد.

 برای این که تبلیغات ایمیلی موثرتر و مفید تری داشته باشید بایستی به طراحی ایمیل تبلیغاتی دقت بیشتری کنید. در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه ایمیل تبلیغاتی طراحی کنید و با دانستن نکات ضروری و مهم در طراحی ایمیل تبلیغاتی به طور قطع؛ قادر خواهید بود که نتیجه ی بسیار بهتری در تبلیغات ایمیلی خودتان دریافت کنید .

عنوان ایمیل

در مقالات پیشینی که راجع به ایمیل مارکتینگ نوشته ایم ؛ به نکات مهم در انتخاب عنوان صحیح در ایمیل های تبلیغاتی اشاره های فراوانی شده است . بایستی بدانید که عنوان ایمیل تبلیغاتی باید حتما کوتاه، مختصر و در ارتباط با موضوع ایمیل باشد.اگر عناوین بلند و غیر مرتبط انتخاب کنید ، نه تنها به هیچ دردی نخواهد خورد بلکه در کوتاه ترین زمان ممکن ، مخاطب ایمیل شما را به عنوان هرزنامه در نظر خواهد گرفت.

ایمیل تبلیغاتی

ایمیل تبلیغاتی

لوگوی کسب و کار

لوگوی برند یا کسب و کار خود را حتما در گوشه ی بالا سمت راست یا چپ ایمیل قرار دهید. درج لوگو در ایمیل موجب می شود که اعتبار برند شما پیدا کرده  و حس اعتماد سازی در مخاطب ایجاد می کند.به هر حال لوگوی برند، مشخصه ی شماست و نشان می دهد که از دسته ی ایمیل های هرزنامه نیستید

نمایش صحیح ایمیل

در صورتی که احساس می کنید احتمال دارد، ایمیل شما در سیستم کاربر به درستی نشان داده نشود یا این که عکس های ایمیل برای کاربرانتان به خوبی باز نگردد و یا به هر دلیل دیگری کاربر در مشاهده ی ایمیل شما مشکل داشته باشد حتما ایمیل خود را در صفحه ی دیگری آپلود کنید. و آن ها را از طریق متنی که در بالای ایمیل می نوسید به آن صفحه هدایت نمایید .

زیر عنوان ایمیل

پیش از آغاز کردن متن اصلی ایمیل خود حتما زیر عنوان کوتاهی از ایمیل که نشان گر موضوع اصلی ایمیل است را بنویسید. برای این که مخاطب شما از موضوع ایمیل اطلاعات بیشتری به دست آورد در انتخاب زیر عنوان ایمیل خود دقت خیلی زیادی داشته باشید و به هیچ وجه آن را دست کم نگیرید.

مخاطب می خواهد فورا بداند که ایمیل شما راجع به چیست بنابراین از زیاده گویی و حرف های اضافه پرهیز کنید.سریعاً به سراغ اصل موضوع بروید و زیرعنوان ایمیل بهترین راه برای انجام این کار است.

ایمیل تبلیغاتی

ایمیل تبلیغاتی

متن ایمیل

همان طور که گفتیم از همان اول متن ایمیل اصل مطلب را مطرح کرده و از حاشیه رفتن های بیهوده پرهیز کنید. به این مسئله توجه داشته باشید که افراد در فضای مجازی بی حوصله تر از زندگی واقعی هستند و زمانی برای این گونه کارها نمی گذارند . بیش از حد مجاز از متن های رنگی و لینک های زیاد در ایمیل های خود استفاده نکنید چرا که فورا شک و تردید مخاطب را نسبت به اعتبار خود برمی انگیزید. تلاش کنید در صورت امکان از تصویر در ایمیل های خود استفاده نکنید و چنان چه استفاده هم می کنید از تصویر با سایز متعادل استفاده کنید. چون این موارد باعث اسپم شدن ایمیلتان می شود. پس به خاطر داشته باشید که عکس های کوچک با سایز کم را ضمیمه ی ایمیل خود می توانید کنید.

نکته ی مهم : تا جای ممکن ، سعی کنید که تصویری مرتبط با محصول یا خدمات خود استفاده کنید. استفاده از عکس لوگوی برند چندان جالب نخواهد بود و باعث می شود که ایمیل شما دیرتر بارگذاری شود.

ریسپانسیو بودن ایمیل

ممکن است تعداد زیادی از کاربران شما از طریق موبایل یا تبلت ایمیل های شما را مشاهده کنند . تلاش داشته باشید که حتما ایمیل هایتان را ریسپانسیو کنید تا کاربران موبایلی در دیدن ایمیل های شما به معضل خاصی برخورد نکنند . البته توسط سیستم های جدید ایمیل مارکتینگ مانند میلرلایت قادر هستید که ایمیل های ریسپانسیو بسازید.

دکمه لغو عضویت

احتمالا با  این مسئله آشنایی ندارید که نداشتن لینک یا دکمه ی لغو عضویت موجب می شود که ایمیل شما اسپم شود . در صورتی که این مورد را هم فاکتور بگیریم فرستادن ایمیل برای اشخاصی که تمایلی به دریافت ایمیل از سمت شما را ندارند چیز چندان خوشایندی نیست و این امر باعث انزجار کاربران از شما خواهد شد . حتما در ایمیل های خود دکمه لغو عضویت را قرار بدهید .

اطلاعات تماس را فراموش نکنید

قرار دادن اطلاعات تماس خود را در فوتر ایمیل کار خیلی مهمی و ضروری ای. آدرس سایت و شبکه های اجتماعی ، شماره تماس و دیگر اطلاعات تماس خود را در ایمیل خود قرار دهید. در صورت نیاز آدرس شرکت خود را هم در بخش اطلاعات تماس ایمیل قرار دهید.

توصیه می کنیم که جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ی مفهوم ایمیل مارکتینگ را نیز مطالعه کنید تا بیشتر با این مقوله آشنا شوید.

سخن آخر این است که برای طراحی ایمیل تبلیغاتی خود حتما گام های اجرایی که در این مقاله آن ها را عنوان کردیم را رعایت کنیددر نظر داشته باشید. مسلما تاثیر زیادی در برگشت هزینه های بازاریابی ایمیلی شما دارد. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید. تلاش کرده ایم که در این مطلب با نکته هایی که باید به هنگام ایمیل مارکتینگ رعایت کنید را برای شما توضیح دهیم و شما را بیشتر با این شیوه از تبلیغات آشنا کنیم.

موفق و پیروز باشید

سامان
در تاریخ 1 مهر 1398
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =