اهمیت چاپ سررسید برای کسب و کارتان را دست کم نگیرید!

چاپ سررسید

چاپ سررسید

سررسید ارزان تبلیغاتی یکی از مهم ترنی هدایای تبلیغاتی  به حساب می آید که در سال تحت عنوان  سالنامه 1399 شناخته می شود و شرکت های زیادی  اقدام به خرید سررسید اختصاصی و چاپ اختصاصی لوگو و دیگر المان های تبلیغاتی شرکت یا خدمات خود  روی سالنامه می کنند.  سررسید سال جدید و سالنامه و چاپ تقویم رومیزی و تقویم دیواری از دسته ی هدایای تبلیغاتی به حساب می آیند که شرکت ها و موسسه ها و افراد برای تبریک و هدیه ی سال جدید به دوستان و اشنایان و همکاران خود تقدیم می کنند.

سررسید سال 1399 نسبت به سالنامه 1398 فرق ها و تفاوت های خیلی زیادی در روز ها و تقویم خود می کنند. هزینه ی چاپ سررسید نسبت به جنس جلد و هم چنین کاغذ های داخل آن مشخص می شود. تقویم رومیزی سال جدید روزها و عکس هایش از نو و مجدداً چاپ می شود. چاپ سررسید اختصاصی یا چاپ تقویم سال ۱۳۹۷ یا چاپ سالنامه همه شان از طریق  چاپ افست و به شکل ۴ لت سررسید انجام می شود . چاپ روی سررسید و سالنامه و چاپ روی تقویم های رومیزی و چاپ روی تقویم دیواری به وسیله ی چاپ طلاکوب یا داغی یا به شکل لیزری انجام می شود .

چاپ سررسید

چاپ سررسید

سررسید، دفترچه یا دفتر یادداشت روزانه ای است که تاریخ و رویدادهای مهم سال (مثل ایام جشن و تعطیلات)  در آن درج شده است و یکی از هدایای تبلیغاتی بسیار مفید و کاربردی است، که استفاده از آن سودی  دوسویه ، هم برای تقدیم کننده و هم دریافت  گیرنده خواهد داشت . در حقیقت  سررسید یا به عبارتی دیگر سالنامه یک دفترچه ی یادداشت روزانه می باشد و تنها فرق اساسی و کلی آن در صفحات تاریخ دار آن می باشد.

 سالنامه حاوی  فهرست مناسب ها و رویدادهایی است که ککوچک ترین رویدادها و حوادث تاریخی و گذشته در آن ثبت شده است ( آن را با یک کتاب تاریخ اشتباه نگیرید) در حقیقت در یک سررسید به حقایق و اتفاقات گذشته و اکنون اشاره کرده و حتی قادر است که یک ابزار برای برنامه ریزی زمان آینده باشد.

سررسید را می شود از دیدگاه دسته بندی تاریخی به چهار دسته سررسید روز شمار، سررسید دو روز شمار، سررسید هفته شمار و سررسید ماه شمار تقسیم نمود.

 بر طبق نوع جلد هم انواع متفاوتی از سررسیدها داریم که می توان به سررسید چرم طبیعی یا سررسید چرم مصنوعی،سررسید سلفونی  (گلاسه با روکش سلفون مات یا براق)، سررسید گالینگور، سررسید ترمو و سررسید چرم با چاپ اختصاصی اشاره ای داشت .

ارگان ها و شرکت های متفاوت و مختلفی هر ساله سالنامه را چاپ می کنند . این مراکز تلاش می کنند که اطلاعات نادر و کمیاب قابل استفاده ی سرگرم کننده و کابردی را جهت کارایی و اثرگذاری بیشتر در یک سررسید لحاظ نمایند .

 یک سالنامه ممکن است به نکات یا موضوعات مختلف و متفاوتی که شامل اقتصاد، سیاسی، اجتماعی است، بپردازد و یا فقط به بررسی یک موضوع ویژه و خاص بپردازد که می شود نام آن سررسید همانند سررسید حافظ که در آن اشعار یا حتی فال حافظ وجود دارد.

چاپ سررسید

چاپ سررسید

ملاک و معیار طبقه بندی سررسید ها بر چه اساسی خواهد بود  ؟

  • سررسید عمومی یا سررسید اختصاصی
  • سررسید با اطلاعات صفحات داخلی
  • سرسید با تنوع جنس و نوع جلد
  • سررسید با تنوع نوع صحافی

سالنامه و سررسید به هر اندازه ای  می تواند بزرگ یا کوچک باشد .

اندازه های رایج و عادی سررسید یا سالنامه تقریبا مثل قطع کتاب عبارتند از:

1- سالنامه وزیری ۲- سالنامه اروپایی  ۳- سالنامه سلطانی  ۴- سالنامه رحلی  ۵- سالنامه رقعی  ۶- سالنامه پالتویی  ۷- سالنامه خشتی  ۸- سالنامه جیبی    ۹- سالنامه ارگانالیز

ملاک های مشتریان در انتخاب سررسید چه می باشد ؟

بیشتر مواقع مشتریان در نگاه نخست به جلد سررسید نگاهی می اندازند و کیفیت بالای جلد و مواد استفاده شده در ساخت آن می تواند بر روی مشتریان تاثیر خیلی زیادی داشته باشد و در نهایت منجر به خریداری سررسید گردد . البته در بعضی مواقع خیلی از چاپحانه ها و مراکز طراحی همکاران تنها روی جلد کار میکنند و از کیفیت صفحات داخلی غفلت می ورزند .

علاوه بر این، مشتریان هم بایستی کیفیت چاپ صفحات داخلی را جهت انتخاب یک سررسید  در نظر بگیرند. بیشتر مواقع افرادی که در تولید سررسید های باکیفیت در بازار مشهور و محبوب هستند ؛ هرساله نسبت به تجربه قبلی خود کیفیت کار خود را بیشتر و سررسیدهای سال جدید را با کیفیت تر بیشتری می سازند .

بیشتر مواقع مشاهده شده که نسل جدید هم با وجود داشتن لپ تاپ، تبلت و موبایل باز هم برنامه روزانه خود را در سررسید ثبت می نمایند، این کاربرد سررسید نه فقط در ایران که حتی در خارج از کشور هم دیده می شود. استفاده از سررسید مثل کتاب است.

 همان طور که لذت کتاب خواندن خیلی متفاوت تر از مطالعه فایل pdf و یا دیدن فیلم در سینما لذت بخش تر از تلویزیون است، به کار بردن سررسید هم پرکاربردتر و البته ملموس تر از محصولات دیجیتال می باشد

 جایگاه سررسید، دست کم در ایران، با توجه به احتیاج مشتریان و کمپانی هایی که هر روز بیشتر از دیروز متقاضی سررسید هستند تا مدت ها مدیدی عوض نخواهد شد .

ملاک های مشتریان در انتخاب سررسید چه می باشد ؟

ملاک های مشتریان در انتخاب سررسید چه می باشد ؟

برای جلب توجه بیشتر مشتریان چه اقداماتی میتوان روی تقویم ها و سررسید ها انجام داد؟

در صورتی که معیار را بر روی کیفیت و خلاقیت قرار دهیم یک مجموعه تولید کننده خوب در زمینه تولید تقویم های سال جدید می تواند با نو آوری بیشتر و استفاده از طراحی و مواد جدید که پیش از این تولید نشده باشد ، قادر است که موجب جلب توجه بیشتر مخاطبان و مشتریان شود. مشتریان دلشان می خواهد که هر سال کیفیت بالاتر و کارهای جدیدتری  را شاهد باشند و بتوانند با کمترین قیمت بهترین کارها را خریداری نمایند . از دیگر مواردی که می تواند در

جلب توجه مخاطبان نقش بسزایی داشته باشد استفاده از چاپ های مختلف و نو آوری روی انواع برش های سررسید و تقویم و رنگ های جدید است.

چندین سال است که کارشناسان پیش بینی می کنند که با پیشرفت تکنولوژی تولید سررسید کاهش پیدا کند اما هنوز هم تولید سررسید بیشتر از پیش بر قوت خود پابرجا باقی مانده است . تولیدکننده ها و ترویج دهنده سبک سررسید اروپایی و نوین  با بهره گرفتن از علم و دانش جدید می توانند دست به نو آوری در حیطه ی  تولید سررسید و سالنامه بزنند چرا که بیشتر مراجعه کنندگان جویای تحول، و آپدیت شدن تولید تقویم ها هستند و می توان گفت اشخاصی  که با علم و تکنولوژی روز پیش می روند و یا نوجویان، با افرادی که به دنبال ساختارهای جدید هستند، بازهم سررسید اروپایی را برای هدیه و معرفی مجموعه خود انتخاب می کنند.

سامان
در تاریخ 27 شهریور 1398

1 دیدگاه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 5 =