انتخاب یک نام دامنه مناسب

پیدا کردن نام دامنه ی درست می تواند یک کار زیرکانه باشد و در واقع، فرق بین موفقیت و شکست در بازار آنلاین را مشخص کند. پس فی نفسه مهم است که قبل از انتخاب یک نام دامنه نکات زیر را بررسی کنید: • برای سایت های جدید: بسته به افقی که برای نام تجاری تان دارید، نام دامنه ای را انتخاب کنید که یا بسیار قابل اعتبار باشد (به این معنی که بتوانید آن را درست و راحت با محصول یا خدماتتان همراه کنید) و یا اسمی که کلمات کلیدی شما را دارا باشد. از یک نام دامنه ی کوتاه وبه یادماندنی استفاده کنید. بهتر است اگر کلمات کلیدی را در آن نیاوردید، یک اسم به یادماندنی انتخاب کنید.

برای وب سایت های رسمی و بلند مدت، یک نام دامنه ی به یادماندنی یکی از عوامل کلیدی تضمین موفقیت آن است. • اگر نام دامنه ی شما دقیقا با کلمات کلیدی تان مطابقت داشته باشد، گوگل امتیاز ویژه‌ ی مرتبط بودن را برای سایت شما قائل می شود. (به عنوان مثال: SeoBook.com به راحتی در هر دو دسته ی کتاب الکترونیکی و کتاب سئو قرار می گیرد).

• اگر می خواهید در زمینه های رقابتی کار کنید یا قرار است که سایت های گسترده ای داشته باشید، ممکن است بخواهید از دامنه های متفاوت برای هر یک از زبان هایی که مد نظر شماست، استفاده کنید. نمونه هایی از نام دامنه های مرتبط را در زیر می بینید:

ثبت دامنه و میزبانی

هنگامی که یک نام دامنه را انتخاب کرده اید، باید اطمینان حاصل کنید که در دسترس است و سپس آن را ثبت کنید. پس از اینکه نام دامنه ی شما ثبت شد، باید یک میزبان قابل اعتماد برای وب سایت خود پیدا کنید. • دامنه خود را با یک ثبت کننده معتبر ICANN (شرکت اینترنتی اختصاص داده شده برای اسامی و شماره ها) ثبت کنید. ما GoDaddy را پیشنهاد می کنیم.

 

اگر چنانچه یک بازار جهانی دارید، در صورت امکان دامنه تان را با .com به ثبت برسانید. اگر نمیتوانید .com دریافت کنید، اما .net یا .org عالی را هنوز در دسترس داشتید، بهتر است که به جای یکی از آن دامنه های طولانی و کمتر به یادماندنی .com با یکی از همان ها ثبت نام کنید. • اگر یک کشور یا یک زبان خاص را در نظر گرفته اید، نام دامنه را در عالی ترین سطح تعیین نام دامنه ی آن کشور ثبت کنید. (به عنوان مثال: برای یک سایت انگلستان (U.K) محور،‌ یک وب سایت. co.ukبخرید. نسخه ی .com نام دامنه تان را هم خریداری کنید و آن را در کشور خاص مورد نظرتان قرار دهید. • اغلب دایرکتوری های خاص و موتورهای جستجو یا مبتنی بر سایت های محلی هستند و یا تنها سایت های محلی را در فهرستشان دارند. «محلی» ممکن است به معنای پایان بردن با یک دامنه محلی و یا یک سرور به میزبانی آن کشور باشد. • سایت خود را با یک میزبان قابل اعتماد میزبانی کنید. ما به شما DreamHost یا Pair.com را توصیه می کنیم. • برای سایت های پویا، قبل از پرداخت هزینه مطمئن شوید که میزبان شما از فناوری مورد استفاده ی شما پشتیبانی می کند (مانند ASP یا PHP).

 

آفرنگ پدیده هنر
در تاریخ 18 مهر 1396
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 4 =